Zajímavá místa Nového Zélandu

Na tomto místě před sezonou 2017/2018 naleznete tipy na zajímavá místa, která byste měli zařadit do svých cestovních plánů. V mezičase vám poskytneme svůj pohled na aktuálně dostupné tištěné průvodce Novým Zélandem.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

Většinu českých cestovatelů potkáváme na cestách s průvodci Lonely Planet, Rough Guide a spol. Bohužel musíme říci, že do žádného z novozélandských průvodců od těchto velkých firem bychom své vlastní peníze neinvestovali, i když jich několik vlastníme pro jiné země. Nový Zéland se jim dle našeho názoru příliš nepovedl a jejich průvodci kromě základní faktografie připomínají sekci Cestování ve Zlatých stránkách. Nemáme jim to za zlé- velcí vydavatelé průvodců musejí nabízet komerční zábavu pro široké masy. Nemohou napsat o osamělém místě kdesi u jezera, protože když o něm napíší, všichni jejich čtenáři se tam potkají a místo už nikdy nebude osamělé.

Proč jedete na Nový Zéland vy? Věříme, že většina z vás sem jede za přírodou, horami, jezery, plážemi atd. A v tomto duchu budeme připravovat tuto sekci.

Jediný průvodcem, kterého skutečně můžeme doporučit se jmenuje NZ Frenzy a dostupný je pouze v anglickém jazyce. Jsou to 2 knihy – každá pro jeden ostrov a je to nejlepší průvodce toho, jak si užít přírodní krásy Nového Zélandu a vyhnout se hordám turistů, jak to jenom jde.