Kde se ohřát v zimě

Fakt, že se Nový Zéland nachází na rozhraní tektonických desek, přináší nepříjemnosti, jako je například zemětřesení. Geotermální energie však také znamená teplo a tím pádem i teplé přírodní lázně nazývané hot pools.

Hot pooly napříč Novým ZélandemPokud pocítíte touhu prohřát se v horké lázni, na webu NZHotPools najdete přehled snad všech hot poolů napříč Novým Zélandem. Najdete tam teplé prameny všeho druhu, ať už se jedná o hot pooly placené, přírodní na veřejných místech nebo na trecích atd.

Když zpětně vzpomínáme, největší odměnou pro nás byly hot pooly u Welcome Hut na Copland Tracku. To naložení do horké lázně bylo totiž opravdu zasloužené. A všude okolo jen výhled na hory…

Jaký je Váš oblíbený hot pool na Novém Zélandu? Pochlubte se v diskuzi pod článkem.

Nebyli jste na NZ a chcete vidět, jak hot pools vypadají? Podívejte se na video L&L:

Pozor: Všechno skvělé má své ale. V přírodních hot poolech se může vyskytovat améba meningitidy a nákaza obvykle končí smrtí. Přestože výskyt této améby je na Novém Zélandu poměrně vzácný, neriskujte a držte hlavu nad vodou. Tak si můžete užít hot poolování bez starostí. Pro více informací o tomto riziku čtěte leták.

Letenky na Nový Zéland od CZECHKiwis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *